Foto do O nas

GanRaptor
Pasjonat i ekspert shibari,  prekursor tej sztuki na polskiej scenie.
Jego pokazy shibari niezmiennie od 2009 roku przyciągają publiczność najbardziej znanych imprez spod znaku fetish i bdsm.
Prezentowany przez niego poziom artystyczny, biegłość w operowaniu liną, dbałość o najdrobniejsze szczegóły strojów i rekwizytów, emocje przekazywane w teatralnych spektaklach wyznaczyły niedościgniony wzorzec scenicznych przedstawień z linami.

Jego i jego partnerki Slaanesh, obecność na polskiej scenie bdsm to nie tylko sceniczne pokazy, ale też największy zasób opublikowanych zdjęć o tematyce shibari, bondage czy bdsm oraz  stworzona przez nich i stale rozwijana strona www.nawado.pl
Nawado.pl jest jednym z największym z dostępnych w internecie podręczników technik bondage/shibarii, z galerią zawierającą setki autorskich zdjęć i filmów. Miejscem gdzie można zakupić profesjonalnie przygotowane liny i akcesoria do shibari.W ramach nawado.pl prowadzone są warsztaty shibari, na których wszyscy zainteresowani mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności z tego zakresu.

Wielokrotnie brał udział jako wykładowca w warsztatach za granicą min. w dojo w Berlinie, w Rhein/Main, w Kopenhadze, Tallinie, Moskwie.

Tak intensywna i wielotorowa działalność została dostrzeżona także poza środowiskiem shibari.
Zaowocowało to min. zaproszeniami do programów telewizyjnych, programu “Mam Talent”, wywiadami w prasie, mediach, udziałem w warsztatach i szkoleniach dla psychologów, seksuologów i terapeutów, tworzeniem scenografii shibari do filmów, spektakli teatralnych z operą w Teatrze Narodowym włącznie, a nawet wpleceniem jego postaci i działalności treść jednej z powieści kryminalnych.